سزارین ایران توفان انتخابات ریاست جمهوری

سزارین: ایران توفان انتخابات ریاست جمهوری لغو سخنرانی وزش توفان قطع برق سید ابراهیم رئیسی کاندیدا

گت بلاگز وب‌گردی قطعات تقلبی مسئله عمده تعمیرکاران

رئیس انجمن قطعه سازان گفت: نیاز و کشش بازار به قطعات ماشین و عدم کنترل بازار باعث تولید نامرغوب و ورود قاچاق کالای نامرغوب خارجی می شود.

قطعات تقلبی مسئله عمده تعمیرکاران

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، رضا رضایی مدیر انجمن قطعه سازان با اشاره به وجود 1000 قطعه ساز گفت: فقط 600 شرکت قطعه ساز شناسایی شده است اند و دارای کد هستند و مقید به تولید قطعات داخلی با کیفیت هستند. او گفت: این تولید کنندگان جهت ما قابل رصد و کنترل هستند.

عبارات مهم : بازار

رضایی گفت: 400 قطعه ساز دیگر جهت ما قابل شناسایی نیستند و جنس نامطلوب و تقلبی تولید می کنند. او گفت: در حال حاضر وزارت صنایع بسیار سختگیرانه عمل می کنند و امیدواریم که تولیدات قطعه ماشین به سمت و سوی کیفیت مطلوب پیش رود و جلوی قاچاق گرفته شود.

رضایی با اشاره به اینکه جنس قاچاق در بازار 33 درصد قیمت واقعی را کم کردن می دهد گفت: امیدواریم همه قطعات دارای شناسه تولید باشند.

رئیس انجمن قطعه سازان از مصرف کنندگان خواست که قطعات داخلی با کیفیت مطلوب استفاده کنند. وی افزود: بعضی مواقع واردکنندگان لوازم و قطعات ماشین در خارج از کشورقطعه ماشین را با بسته بندی و برند مهم انجام می دهند که تشخیص تقلبی و اصل بودن آن به مشکل صورت می گیرد.

رئیس انجمن قطعه سازان افزود: قطعه سازان قانونی و برند معروف کد شناسایی و کد رهگیری دارند. رضایی معضل مهم را تولید نامطلوب و قاچاق دانست و گفت: تولید قطعات داخلی با کیفیت مطلوب توان اشباه بازار را ندارند و همین کشش بازار باعث ورود جنس خارجی نامطلوب یا تولید داخلی زیر پله ای و نامرغوب می کند.

رضایی افزود: سال گذشته 1 میلیون و 400 هزار ماشین تولید شده است است که این حجم ماشین زیاد از تولید خود به قطعات یدکی نیاز دارند. وی گفت: قطعات نامطلوب باید برگشت داده شوند و روی ماشین سوار نشود.

رئیس قطعه سازان ماشین در مورد مراحل ورود قطعه ساخته شده است به بازار گفت: براساس سفارشی که شرکت ماشین ساز به شرکت قطعه ساز می دهد، ابتدا باید براساس الزامات استاندارد و شرایط هشت گانه ای نمونه سازی شود و این نمونه ها آنقدر تکرار می شود تا با کیفیت و قالب نوع مهم (اورجینال) تطبیق یابد.

رضایی گفت: بیش از 17 نوع ماشین تازه به بازار می آید که براساس شرایط استاندارد تولید و قطعه سازی می شود.

علیرضا نیک آئین مدیر اتحادیه تعمیرکاران پایتخت کشور عزیزمان ایران دیگر مهمان برنامه گفت: صنعت ماشین سازی در کشور ما و در بسیاری از کشورهای خارجی جزء صنایع پررونق و سودآور به حساب می آیند در صورتی که رتبه خودروسازی در کشور ما با خودروسازی دنیا فاصله زیادی دارد.

مدیر اتحادیه تعمیرکاران پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: با وجود بیش از 16 میلیون خودروی سبک و سنگینی که در کشور تردد می کنند بحث تعمیرات و خدمات بعد از فروش به درستی مدیریت نمی شوند با توجه به اینکه فضای مناسبی جهت صنف تعمیرکاران وجود دارد.

او گفت: شرایط فعلی در عنوان قطعات ماشین خوب نیست و علت آن هم وجود قطعات تقلبی در سطح گسترده است و از طرفی هم از قطعات با کیفیت تولید داخل حمایت های مورد نیاز به عمل نمی آید و این مسئله در صنف ما بسیار تاثیر گذار هست.

نیک آئین گفت: عده ای سودجو در بازار اقدام به تولید قطعات تقلبی با برند مهم می کنند و علاوه بر این موضوعاتی مانند سوخت، روغن و فیلترهای تقلبی هم از جمله پرسشها صنف تعمیر کاران است که باید به درستی مدیریت شوند.

مدیر اتحادیه تعمیرکاران پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به روش های تهیه قطعات ماشین گفت: تهیه قطعات ماشین در بعضی مواقع به وسیله مالک و در وقت هایی به وسیله مکانیک تهیه می شود و بحث ارزان بودن بعضی قطعات این میان مشکلاتی را به وجود می آورد و آن هم اینکه مشتری و مکانیک به دنبال قطعه با قیمت مناسب و باکیفیت هستند و بایستی مدیریت هزینه و برخورد با توزیع کنندگان یا تولید کنندگان قطعات تقلبی با همکاری انجمن قطعه سازان و تعمیرکاران انجام شود.

نیک آئین گفت: زیاد شکایت ها در مورد قطعات معیوب و تقلبی از سوی مشتریان مطرح می شود و به خدماتی است که دریافت کرده اند و رضایت هم ندارند و علت آن هم قطعات تقلبی موجود در بازار هست.

مدیر اتحادیه تعمیرکاران پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: گارانتی قطعات از وظایف قطعه سازان است و باید به وسیله قطعه سازان مشخص و به تعمیرکاران ارائه شود نه اینکه مکانیک بعد از تعمیر ماشین و تعویض قطعه به مشتریان گارانتی بدهند.

نیک آئین گفت: ما جهت بهتر شدن سرویس تعمیرکاران در تدارک طراحی نرم افزاری هستیم تا سرویس دوره ای، نظارت و سرویس در منزل در این نرم افزار دیده شده است است و تعمیرکاران با ارائه خدمات مناسب به مشتریان ستاره دریافت می کنند و به زودی از این نرم افزار رونمایی می شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بازار | رضایی | قطعات | ماشین | تیتر امشب | قطعات تقلبی | مشکل تعمیرکاران | انجمن قطعه سازان

قطعات تقلبی مسئله عمده تعمیرکاران

قطعات تقلبی مسئله عمده تعمیرکاران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog