سزارین ایران توفان انتخابات ریاست جمهوری

سزارین: ایران توفان انتخابات ریاست جمهوری لغو سخنرانی وزش توفان قطع برق سید ابراهیم رئیسی کاندیدا

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی زمزمه‌های موافقت با آخر حصر

کمیته حصر کماکان دیدارهایی در دستور کار دارد. دیدار اخیر آنها با دو مرجع تقلید برگزار نشد. آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله شبیری زنجانی دو مرجع تقلیدی بودند

زمزمه‌های موافقت با آخر حصر

زمزمه های موافقت با آخر حصر

عبارات مهم : امنیت

کمیته حصر کماکان دیدارهایی در دستور کار دارد. دیدار اخیر آنها با دو مرجع تقلید برگزار نشد. آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله شبیری زنجانی دو مرجع تقلیدی بودند که هفته پیش نمایندگان عضو کمیته حصر بنا داشتند با آنها دیدار کرده و در عنوان حصر با آنها گفت وگو کنند. ديداري كه تاكنون ميسر نشده هست.

زمزمه‌های موافقت با آخر حصر

محمدرضا تابش، نایب مدیر فراکسیون امید، راجع به اصلاح اوضاع حصر به اعتماد آنلاین خبر داده: «با وجود پیگیری های فراوان زمانی جهت ملاقات کمیته برطرف حصر با مدیر جمهور ندادند. ظاهرا رهبری عنوان حصر را با رویکرد حل، به شورای امنیت ملی ارجاع داده اند».

تابش با اشاره به اثرگذاری روحانی در زمینه برطرف حصر همچنین گفته «آقای روحانی هم مدیر شورای عالی امنیت ملی است و هم مدیر جمهور و در زمینه برطرف حصر بسیار می توانند ایفای نقش کنند». غلامرضا حیدری نیز به «شرق» می گوید «حالا که زمزمه ها نشان از موافقت ضمنی رهبری با برطرف حصر دارد، بهتر است جناب مدیر جمهور در این زمینه با دقت و سرعت مورد نیاز وارد شود تا مسئله به جایی برسد».

کمیته حصر کماکان دیدارهایی در دستور کار دارد. دیدار اخیر آنها با دو مرجع تقلید برگزار نشد. آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله شبیری زنجانی دو مرجع تقلیدی بودند

تابش نیز در ادامه به دیدار اخیرش با رئيس جمهوري اصلاحات اشاره کرده و اینکه «همان طورکه ايشان هم چند روز پیش گفتند، ظاهرا مسئله برطرف حصر در حد کلان آن از سوی مقام معظم رهبری با رویکرد حل به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده است است».

نایب مدیر فراکسیون امید همچنین تأکید کرده «بعد از ارجاع مسئله حصر به شورای عالی امنیت ملی رئیس، دبیر و اعضای این شورا تعیین کننده هستند. امیدواریم اعضای شورای عالی امنیت ملی به این عنوان پی ببرند که برطرف حصر به وحدت ملی استحکام می بخشد و این کار شایسته، مورد انتظار قاطبه مردم اعم از اصلاح طلبان یا اصولگرایان است».

غلامرضا حیدری نیز راجع به اوضاع دیدارها و پیگیری های انجام شده است از سوی کمیته حصر به شنیده هایی ارجاع می دهد که گویا مبتنی بر آن مسئله برطرف حصر از جانب مقام معظم رهبری به شورای عالی امنیت سپرده شده است و حالا به اعتقاد این نماینده اصلاح طلب بهتر است مدیر جمهوری ضمن دیدار هر چه سریعتر با اعضای کمیته حصر، در پی حل این مسئله و ورود قطعی شورای عالی امنیت ملی برآیند.

زمزمه‌های موافقت با آخر حصر

حیدری همچنین تأکید می کند که براساس همین شنیده ها دیگر هیچ عذر و بهانه ای از جانب مدیر جمهوری پذیرفته نیست. یکی از دلایل رأی آوردن ایشان، طرح شعارهای مبتنی بر برطرف حصر بوده و حالا امیدواریم این اتفاق هرچه سریعتر با درایت و مدیریت مدیر جمهوری اتفاق بیفتد.

فراکسیون امید مجلس از سال گذشته کمیته ای به نام کمیته برطرف حصر تشکیل داده تا مسئله حصر از جانب بعضی نمایندگان اصلاح طلب همه جانبه تر دنبال شود.

کمیته حصر کماکان دیدارهایی در دستور کار دارد. دیدار اخیر آنها با دو مرجع تقلید برگزار نشد. آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله شبیری زنجانی دو مرجع تقلیدی بودند

نمایندگان عضو این کمیته تاکنون دیدارها و ملاقات هایی با اشخاص تأثیرگذار سیاسی داشته اند. گروهی از اصلاح طلبان نیز جهت شادباش نوروز ٩٧ با دختران میرحسین موسوی دیدار کردند.

کمیته برطرف حصر فراکسیون امید در همان روزهای نخستین شکل گیری با علی لاریجانی دیدار کردند. آنها همچنین در عنوان برطرف حصر با آیت الله آملی لاریجانی، مدیر قوه قضائیه دیدار و گفت وگو داشتند.

زمزمه‌های موافقت با آخر حصر

علی مطهری در آخرهای سال گذشته به نکاتی اشاره کرده بود که نشان می داد گویا برطرف حصر تا آخر سال ٩٦ قطعی هست. بااین حال با آخر یافتن سال هم اتفاقی نیفتاد تا اینکه کمیته حصر و گروهی از نمایندگان عضو فراکسیون امید نوروز ٩٧ به دیدار عیدانه خانواده میرحسین رفتند. دیدار با خانواده کروبی نیز به علت کسالت فاطمه کروبی به تعویق افتاد.

کمیته برطرف حصر جلسه ای با مدیر جمهوری نداشته

عبدالرضا هاشم زایی، نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران و عضو کمیته برطرف حصر، با اشاره به پاسخ ندادن مدیر جمهوری به دیدار با این کمیته، گفت: «روحانی مدیر شورای عالی امنیت ملی و مدیر جمهوری هست. او به قانون اساسی سوگند یاد کرده هست. علاوه بر این يكي از بااهمیت ترین خواسته ها و دغدغه ها در شعارهای مردم در وقت انتخابات مسئله برطرف حصر بوده هست؛ بنابراین انتظار از او با توجه به قول هایی که در وقت انتخابات داد، این است که برطرف حصر صورت گیرد». او در ادامه به «اعتمادآنلاین» تأکید کرد: «من اعتقاد دارم او به قولش و حتی به وظیفه قانونی اش به عنوان مدیر جمهور و مجری قانون اساسی عمل نکرد». این عضو فراکسیون امید گفت: «کمیته برطرف حصر تاکنون چند ملاقات با مقامات و مسئولان داشته هست؛ ولی تاکنون جلسه ای با مدیر جمهوری نداشتیم و باید مدیر جمهوری با توجه به تعهدی که دارد، برطرف حصر را پیگیری کند».

این عضو فراکسیون امید با اشاره به بیانات ذوالنوری راجع به توقف برطرف حصر، گفت: «شاید ایشان اطلاعاتشان زیاد از من هست؛ ولی گشایش هایی اتفاق افتاده است و درحال حاضر فرزندان و خویشاوندان درجه یک می توانند با مهندس موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی دیدار کنند؛ ولی حصر کماکان باقی است».

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به ادعای ذوالنوری مبنی بر اینکه «سیاسیونی که کاسب حصر هستند، زمانی که دیدند کارهای مثبتی صورت گرفته است پوست موز زیر پای آقای کروبی انداختند که ایشان موضعی را بگیرند که اقدامی جهت برطرف حصر صورت نگیرد» گفت: «زمانی که آقای کروبی در مجلس نایب مدیر بود، من نماینده بودم. بعد از آن هم پنج سال در بنیاد شهید بودم، بنابراین با توجه به شناختی که از آقای کروبی دارم و از نزدیک با ایشان کار کرده ام، می دانم آقای کروبی و نوعا علما به این شکل نیستند که بتوان پوست موز زیر پای آنها انداخت و علما خودشان تصمیم می گیرند».

هاشم زایی گفت: «زمانی که آقای کروبی در حصر هست، چه کسی می تواند به ایشان خط بدهد! اکثر علما خودشان تصمیم می گیرند و به این شکل نیست که تابع نظرات افرادی باشند».

شرق/آمنه شیرافکن

واژه های کلیدی: امنیت | کروبی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog